Oferty z innych miejsc

Sanok (7908)

Czarna (7418)

Markowa (6961)

Wielkie Oczy (6622)

Łańcut (6473)

Kolbuszowa (6041)

Leżajsk (6032)

Łańcut (5875)

Lubaczów (5846)

Brzozów (5737)

 

Herb Niska

Gmina Nisko usytuowania jest w Kotlinie Sandomierskiej, na skraju puszczy Sandomierskiej w północnej części województwa podkarpackiego na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych Lublin - Rzeszów i Sandomierz - Przemyśl. Przechodzi też również linia kolejowa Rozwadów - Przeworsk. Jest jedną z siedmiu gmin powiatu niżańskiego. Siedziba Urzędu Gminy i Miasta znajduje się w mieście Nisko. Gmina pod względem obszaru zajmuje drugie miejsce w powiecie niżańskim po gminie Harasiuki. Sąsiaduje z gminami: Stalowa Wola, Pysznica, Bojanów, Rudnik, Ulanów i Jeżowe.

Główną rzeką przepływającą przez teren gminy jest San wraz z dopływami.

Użytki rolne (na ogół niskich klas bonitacyjnych) stanowią ponad 50%, a lasy prawie 40% ogólnej powierzchni: w gospodarstawach przeważa produkcja roślinna, a w niej uprawa zbóż i ziemniaków. W kilku gminach uprawiana jest wiklina jako surowiec do produkcji wyrobów koszykarskich. Produkcja zwierzęca to przeważnie hodowla trzody chlewnej i bydła.
Produkty rolne, zarówno roślinne jak i zwierzęce mogą stanowić bazę surowcową dla przetwórstwa. W produkcji rolnej dominuje gospodarka indywidualna. Znaczna część gospodarstw rolniczych dysponuje odpowiednią bazą noclegową, co w połączeniu z walorami przyrodniczymi i kulturowymi w ich otoczeniu daje wiele możliwości do dalszego rozwoju bogatej oferty agroturystycznej (konie, wędkowanie, grzybobranie, ścieżki ekologiczne).


Podaj swój e-mail, jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię o nowych ofertach pracy w Nisku:

Forum pracy, dyskusje, artykuły:

Szczurołap - zawód, który nie wyginie
Artykuł z dnia: środa, 29 sierpień 2012
Zasada jest prosta - szczury były, są i będą. Jeśli ktoś myśli, że ich nie ma, bo ich nie widać, to jest w błędzie. Są cholernie dobrymi obserwatorami - zanim wejdą na dany teren, najpierw wysyłają zwiadowców, którzy obserwują nasze zwyczaje.
Czytaj dalej ->


Zawód: gracz komputerowy
Artykuł z dnia: wtorek, 28 sierpień 2012
Twoje dziecko spędza godziny, grając na komputerze? Nie martw się! W przyszłości może zostać świetnie zarabiającą międzynarodową gwiazdą.
Czytaj dalej ->


Nowy zawód: mąż do wynajęcia
Artykuł z dnia: poniedziałek, 27 sierpień 2012
Może wyprowadzić psa lub wywiercić dziurę w ścianie. Mąż do wynajęcia ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę - potrafi po sobie posprzątać!
Czytaj dalej ->


Zarobić na zdrowym stylu życia
Artykuł z dnia: piątek, 24 sierpień 2012


Masażysta, kosmetyczka, fizjoterapeuta czyli jak zarobić na urodzie
Artykuł z dnia: czwartek, 23 sierpień 2012
Masażyści, kosmetyczki, fizjoterapeuci, stylistki. W tej branży ofert nie brakuje. Nic dziwnego, że szkoły policealne kształcące w popularnych okołozdrowotnych zawodach, cieszą się coraz większą popularnością.
Czytaj dalej ->


Motywacja przez pryzmat świeczki
Artykuł z dnia: środa, 22 sierpień 2012
– Jest gigantyczne niedopasowanie pomiędzy tym, co nauka wie o motywacji pracowników, a tym, jak tę wiedzę wykorzystuje się w biznesie – o motywacji opowiada Dan Pink.
Czytaj dalej ->


Człowiek ambitny człowiekiem sukcesu?
Artykuł z dnia: wtorek, 21 sierpień 2012
– Poszukiwane ambitne osoby na odpowiedzialne stanowisko. Jesteś ambitny? Ta praca jest dla Ciebie! – takimi słowami zaczyna się większość ogłoszeń. Czy rzeczywiście bycie ambitnym może ułatwić nam znalezienie pracy, a następnie odniesienie w niej sukcesu
Czytaj dalej ->


Coś mi mówi, że stać mnie na więcej
Artykuł z dnia: poniedziałek, 20 sierpień 2012
Jest coś, co nie pozwala zadowolić się byle źródłem dochodów. Jest coś, co winduje zawodowe oczekiwania wobec siebie i innych. I nie warto tego ignorować.
Czytaj dalej ->


5 krótkich ćwiczeń, które możesz wykonać przy biurku w pracy
Artykuł z dnia: piątek, 17 sierpień 2012
Praca biurowa stwarza wiele zagrożeń dla osób ją wykonujących. Osiem na dziesięć pracowników biurowych skarży się na silne bóle kręgosłupa, wywołane zmniejszona aktywnością fizyczna oraz pozostawaniem w jednostajnej pozycji, przez większość czasu w pracy
Czytaj dalej ->


O figurę można dbać wszędzie: gimnastyka w biurze
Artykuł z dnia: czwartek, 16 sierpień 2012
Dzięki gimnastyce w biurze możemy zadbać o ciało i rozjaśnić umysł podczas pracy.
Czytaj dalej ->


Sport treningiem motywacji
Artykuł z dnia: środa, 15 sierpień 2012
Istnieje duży stopień analogii między uprawianiem sportu a pracą zawodową. W obu przypadkach można spotkać się z problemem motywacji, efektywności i satysfakcji.
Czytaj dalej ->


Okoliczne miejscowości:

Stróża , Zatyki, Ciemny Kąt, Krzyżowe Drogi, Wola, Stalowa, Pysznica, Słomiana, Kniejka, Zarzecze, Krzaki, Kłyżów, Podsanie, Zasanie, Sudoły, Chyły, Swoły, Malce, Moskale, Barce, Przędzel, Nowa Wieś, Wolina, Podwolina, Stara Cegielnia, Warchoły, Racławice.