Oferty z innych miejsc

Sanok (17533)

Czarna (16968)

Wielkie Oczy (16158)

Łańcut (16099)

Markowa (15839)

Leżajsk (15658)

Łańcut (15425)

Ropczyce (15159)

Przeworsk (15106)

Kolbuszowa (14980)

 

Herb Niska

Gmina Nisko usytuowania jest w Kotlinie Sandomierskiej, na skraju puszczy Sandomierskiej w północnej części województwa podkarpackiego na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych Lublin - Rzeszów i Sandomierz - Przemyśl. Przechodzi też również linia kolejowa Rozwadów - Przeworsk. Jest jedną z siedmiu gmin powiatu niżańskiego. Siedziba Urzędu Gminy i Miasta znajduje się w mieście Nisko. Gmina pod względem obszaru zajmuje drugie miejsce w powiecie niżańskim po gminie Harasiuki. Sąsiaduje z gminami: Stalowa Wola, Pysznica, Bojanów, Rudnik, Ulanów i Jeżowe.

Główną rzeką przepływającą przez teren gminy jest San wraz z dopływami.

Użytki rolne (na ogół niskich klas bonitacyjnych) stanowią ponad 50%, a lasy prawie 40% ogólnej powierzchni: w gospodarstawach przeważa produkcja roślinna, a w niej uprawa zbóż i ziemniaków. W kilku gminach uprawiana jest wiklina jako surowiec do produkcji wyrobów koszykarskich. Produkcja zwierzęca to przeważnie hodowla trzody chlewnej i bydła.
Produkty rolne, zarówno roślinne jak i zwierzęce mogą stanowić bazę surowcową dla przetwórstwa. W produkcji rolnej dominuje gospodarka indywidualna. Znaczna część gospodarstw rolniczych dysponuje odpowiednią bazą noclegową, co w połączeniu z walorami przyrodniczymi i kulturowymi w ich otoczeniu daje wiele możliwości do dalszego rozwoju bogatej oferty agroturystycznej (konie, wędkowanie, grzybobranie, ścieżki ekologiczne).


Podaj swój e-mail, jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię o nowych ofertach pracy w Nisku:

Forum pracy, dyskusje, artykuły:

Przegląd zagranicznych rynków pracy – praca na Cyprze
Artykuł z dnia: środa, 11 czerwiec 2014
Mogłoby się wydawać, że tak mała wyspa, jak Cypr nie może generować dużych przychodów z przemysłu i gospodarki. Prawda jednak jest całkowicie inna, otóż kiedy Cypr wchodził do Unii Europejskiej między innymi wraz ze Słowenią, był najbogatszym z kandydatów! O czym to świadczy? Między innymi o tym, że cypryjska gospodarka jest bardzo stabilna i generuje duże dochody. Następnym argumentem na poparcie tej tezy jest fakt, że panuje tam bardzo małe bezrobocie – rzędu około trzech i pół procenta, co obecnie w skali światowej (a przede wszystkim europejskiej) to bardzo mało. Naturalnie najwięcej przychodów generuje turystyka, ponieważ ludzie przyjeżdżają tam niemalże przez cały rok...
Czytaj dalej ->


Bezrobocie 2013 dane GUS
Artykuł z dnia: sobota, 19 październik 2013
W sierpniu 2013 r. w porównaniu do lipca br. odnotowano spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia, natomiast w stosunku do sierpnia ub. roku zaobserwowano wzrost zarówno liczby bezrobotnych jak i stopy bezrobocia. Mniejsza niż przed miesiącem i przed rokiem, była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych. Mniej osób niż w lipcu br. ale więcej niż przed rokiem wyrejestrowano z urzędów pracy. W końcu sierpnia 2013 r. do urzędów pracy zgłoszono więcej ofert pracy niż w poprzednim miesiącu br. i w analogicznym okresie ub. roku.
Czytaj dalej ->


2013 rok. Jakie zawody świecą wakatem?
Artykuł z dnia: poniedziałek, 28 styczeń 2013
Czytaj dalej ->


Kilka prostych kroków do zdobycia pracy w dobie bezrobocia.
Artykuł z dnia: piątek, 25 styczeń 2013


Najdziwniejsze profesje w Polsce
Artykuł z dnia: piątek, 31 sierpień 2012
Topiarz fryty, manipulant drewna, wybieracz monet, tanatopraktor - zapewne mało kto odgadnie czym zajmują się osoby wykonujące te zawody. Część z nich jest na tyle egzotyczna, że próżno ich szukać w ministerialnej klasyfikacji.
Czytaj dalej ->


Parasolnik, który nie lubi nosić parasola
Artykuł z dnia: czwartek, 30 sierpień 2012
Klient przynosi strzępy parasola, a ja muszę sprawić, by znów chronił go przed deszczem - mówi Michał Klarkowski, parasolnik z Poznania.
Czytaj dalej ->


Szczurołap - zawód, który nie wyginie
Artykuł z dnia: środa, 29 sierpień 2012
Zasada jest prosta - szczury były, są i będą. Jeśli ktoś myśli, że ich nie ma, bo ich nie widać, to jest w błędzie. Są cholernie dobrymi obserwatorami - zanim wejdą na dany teren, najpierw wysyłają zwiadowców, którzy obserwują nasze zwyczaje.
Czytaj dalej ->


Zawód: gracz komputerowy
Artykuł z dnia: wtorek, 28 sierpień 2012
Twoje dziecko spędza godziny, grając na komputerze? Nie martw się! W przyszłości może zostać świetnie zarabiającą międzynarodową gwiazdą.
Czytaj dalej ->


Nowy zawód: mąż do wynajęcia
Artykuł z dnia: poniedziałek, 27 sierpień 2012
Może wyprowadzić psa lub wywiercić dziurę w ścianie. Mąż do wynajęcia ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę - potrafi po sobie posprzątać!
Czytaj dalej ->


Zarobić na zdrowym stylu życia
Artykuł z dnia: piątek, 24 sierpień 2012


Masażysta, kosmetyczka, fizjoterapeuta czyli jak zarobić na urodzie
Artykuł z dnia: czwartek, 23 sierpień 2012
Masażyści, kosmetyczki, fizjoterapeuci, stylistki. W tej branży ofert nie brakuje. Nic dziwnego, że szkoły policealne kształcące w popularnych okołozdrowotnych zawodach, cieszą się coraz większą popularnością.
Czytaj dalej ->


Okoliczne miejscowości:

Stróża , Zatyki, Ciemny Kąt, Krzyżowe Drogi, Wola, Stalowa, Pysznica, Słomiana, Kniejka, Zarzecze, Krzaki, Kłyżów, Podsanie, Zasanie, Sudoły, Chyły, Swoły, Malce, Moskale, Barce, Przędzel, Nowa Wieś, Wolina, Podwolina, Stara Cegielnia, Warchoły, Racławice.